Umenie módy

Pitti Uomo predstavuje inšpiráciu v pánskom obliekaní

Pitti Immagine Uomo

V poslednom čase módne značky a časopisy dvakrát ročne zaplavujú svoje stránky a sociálne siete fotografiami z Pitti Uomo. Pridá sa k tomu hashtag #zbierameinspiraciu a štýlový post je hotový. Pre módny biznis je Pitti vrchol sezóny. Ale prečo by to malo zaujímať bežného človeka?

Začnime teda od začiatku. Pitti Uomo je výstava pánskej módy, ktorá sa koná dvakrát za rok v talianskej Florencii. Módne značky z celého sveta predstavujú to, čo môžu ich odberatelia a zákazníci čakať v budúcej sezóne. Prečo tomu však venujú všetci toľko pozornosti?
Pitti Uomo je totiž oveľa viac než len bežná výstava. Je to neopísateľné divadlo módy a kultúry, ktorému sekundujú tí najlepšie oblečení páni sveta. Dvakrát do roka sa útroby takmer šesťstoročnej pevnosti premenia na arénu, kde uvidíte vrchol talianskeho štýlu.

Páni, inšpirujte sa

A to je práve dôvod, prečo je sledovanie Pitti Uomo povinnou jazdou každého štýlového muža. Kamkoľvek sa počas Pitti pozriete, valí sa na vás inšpirácia v podobe štýlových Talianov, Japoncov či Španielov.

Pitti Uomo je vrcholom pánskej street style fotografie. Zároveň ide o udalosť, ktorú si nenechávajú ujsť ani esá, ako je fotograf Scott Schumana.

Prostredníctvom udalosti máme možnosť my všetci odpozorovať najlepšie oblečených mužov a ich triky k perfektným outfitom. Páni ako Lucca Rubinacci či Lino Leluzzi na Pitti nikdy nesklamú a každý z nás môže drobným pozorovaním zachytiť ten tajomný taliansky grif nedbalej elegancie.

Tu je pár tipov priamo z Pitti, ktoré môžete zaviesť do vášho šatníka ešte dnes.

Leto plné kontrastov

LETO PLNÉ KONTRASTOV

Je predsa leto, tak prečo nedať priestor kvetovaným košeliam? Ako vidíte, výrazná košeľa však nemusí vždy predstavovať úplne casual look. Biele nohavice dokonale doplnia letný Lago di Garda štýl, ktorý ešte viac vyzdvihnú elegantné topánky a opasok.

Modrá a biela – biela a modrá

Pri predstave talianskeho modemana každému napadnú výrazné vzory a farby, ktoré ohúria každého naokolo. Hitom tohtoročného Pitti Uomo však boli jednoduché variácie bielej a tmavomodrej. Jednoduché čisté farby bez vzorov tí odvážnejší doplnili teniskami s bielou podrážkou, ktoré aj elegantným outfitom dodávajú to pravé talianske je ne sais quoi.

Modrá a biela

Sako ako časť uniformy? Zabudnite

Sako ako časť uniformy

Mnohí z nás považujú sako za elegantný kus oblečenia. Prečo však s ním neurobiť niečo iné? Urobte z neho stred pozornosti, či už zvolíte výrazný vzor, alebo farbu, je to práve zaujímavé adobre padnúce sako, ktoré z talianskeho štýlu robí niečo jedinečné.

Skamaráťte sa s ľanom

Na dobre oblečených Talianoch často nevidíte nič výrazné, iba jednoduchú košeľu či oblek, a predsa vyzerajú ako z iného sveta. Kľúčom sú ľahké materiály. Taliani milujú ľan a bavlnu, ktoré sú nielen pohodlné, ale najmä skvelo padnú na telo. Nebojte sa preto týchto materiálov. Neobávajte sa ani krčivosti, tá im dodáva ich jedinečnosť.

Skamaráťte sa s ľanom

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest