Umenie osobnosti

Gentleman Alain – osobný poradca prichádza na Slovensko

Gentleman Alain

Francúzsko, Paríž. Mekka štýlu a obliekania. Máloktorý národ dokáže z pár kusov svojho oblečenia vytvoriť umelecké dielo, ktoré vo víre veľkomesta pôsobí nonšalantne, avšak vždy dokonale. Ich štýl je jedinečná zmes talianskeho šarmu a britskej elegancie. A práve preto sú Parížania tie správne osoby na svojom mieste pri všetkých otázkach ohľadom módy. My sme pre vás jedného takého priviezli priamo z francúzskej metropoly. S naším novým kolegom Alainom sme prehodili pár slov, aby ste aj vy nabrali odvahu a podelili sa s ním o vaše módne starosti.

Alain, vitaj na Slovensku. V prvom rade nám povedz, ako sa ti u nás prvé týždne páči.

Merci! Od môjho príchodu som toho, žiaľ, ešte veľa nevidel, lebo som sa hneď od prvého dňa pustil naplno do práce. Vianoce sa blížia rýchlejšie ako TGV zo Ženevy, a preto od rána do večera radím, čo pekné a štýlové môžu svojim blízkym Slováci dať pod stromček.

Gentleman Alain
Ako by si popísal štýl slovenských mužov?

Musím povedať, že Slováci sú skutočne odvážny národ, neboja sa experimentovať. Mojou špecializáciou je pánsky štýl, sústredím sa najmä naň, ale všímam si aj krásne dámy, ktoré sú často ako vystrihnuté z módnych blogov… No naspäť k pánom, vidím, že na Slovensku muži radi chodia oblečení voľnočasovo, čo však vôbec nie je zlé. Pekná košeľa, modrý denim a sako, ktoré perfektne sedia sú často oveľa zaujímavejšie ako nudný zle padnúci oblek. Je vidieť, že páni u vás radi kombinujú zaujímavé farby a neboja sa, na rozdiel od iných konzervatívnejších národností, obliecť aj výrazné kúsky ako kárované saká.

A čo tvoj štýl?

Gentleman Alain

Volajte ma staromódnym, ale ja sa najlepšie cítim v obleku. Nikdy nevyjde z módy, či je modrý, čierny, alebo šedý. Dávam si veľký pozor, aby dokonale sedel a vždy ho doplním tak trochu výstrednou kravatou. Dá to môjmu štýlu také to je „ne sais quoi“. Spýtajte sa akejkoľvek dámy, žiadna neodolá pánovi v dokonale ušitom obleku. Nie je toto samotné dostatočne dobrý dôvod na to, aby sme nosili obleky?
Napíšte mi, rád vám poradím, ako má oblek správne sedieť.

S akými otázkami sa na teba páni obracajú najčastejšie?

Ooo, no to by bolo na román. Samozrejme, že na Slovensku som ešte krátko, a tak sa ma zatiaľ ľudia pýtajú najmä na darčeky pod stromček. Ale veľmi rád pomôžem s akýmikoľvek otázkami ohľadom módy. Môžu sa ma pýtať, ako si uviazať kravatu, motýlika, či ako sa obliecť na svadbu, alebo pracovný pohovor. Skrátka čokoľvek, budem k dispozícii.

Gentleman Alain

Plánuješ si počas sviatkov aj trochu oddýchnuť?

Gentleman Alain

Módna polícia nikdy neoddychuje. Keď sa ma budete chcieť niečo spýtať na Štedrý večer, určite vám ihneď odpoviem. Na to som predsa tu! Budem však určite veľa cestovať. Chcem si pozrieť krásy Slovenska, zatiaľ som videl len Bratislavu, rád však zavítam aj do iných miest. Či do Žiliny, alebo Košíc, kde ma budú ľudia potrebovať, tam sa poberiem.

Skvelé, a ako sa ľudia s tebou môžu spojiť?

Nič nie je jednoduchšie. Stačí ak mi napíšu na Facebookový messenger, a za pár sekúnd som pri nich. Nehanbite sa, píšte mi, som tu len a len pre vás.

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest