Umenie maľby

Galéria Nedbalka

GALÉRIA NEDBALKA

Móda je obdobou umenia. Je viac než umenie, pretože nepotrebuje žiadne vysvetľovanie. V čase keď mnohí umeniu prestali rozumieť pre jeho “modernosť”, móda sa stala novým spojivom medzi ľuďmi – formou kultúry, ktorú ľudia vzájomne chápu a zdieľajú. Nikdy predtým nebolo tak veľa mužov, ktorí dbali o svoj vzhľad.

Móda, ktorá povyšuje bežné na neobyčajné

Móda, ktorá povyšuje bežné na neobyčajné

Dandizmus – snaha vyniknúť vzhľadom a spôsobmi; dosiahnutie vrcholu vo vystupovaní v spoločnosti a uznanie iných pre “gentlemanstvo” sa opäť stáva trefným opisom mnohých mužov (slovo má pôvod u Oscara Wilda, ktorého cynizmus, maniere a vystupovanie na večierkoch si vyžadovali práve takú dávku obdivu ako jeho písanie).

My v Alain Delon si kladieme za úlohu tvoriť módu, ktorá povyšuje bežné na neobyčajné, no je zároveň výsledkom práce a kreativity našich vlastných dizajnérov a krajčírov.
Tvoríme na Slovensku, pretože je to krajina obdarená ľuďmi s výnimočným vkusom a talentom.

Dôkaz slovenského talentu a tvorivosti

Dôkaz slovenského talentu a tvorivosti

Tak ako Alain Delon, aj Galéria Nedbalka je dôkazom slovenského talentu a tvorivosti. Galéria je unikátnym koncertom modernej výtvarnej tvorby na Slovensku. Zbierka vytvorená v pomerne krátkom období dvoch rokov dáva možnosť zoznámiť sa so slovenským umením, ktoré bolo až doteraz mimo našej pozornosti.

Až po pohľade na diela Ľudovíta Fullu, Weinera-Kráľa, Galandu alebo Martina Benku je jasné, že slovenská tvorba držala krok s vývojom svetového moderného umenia na začiatku 20. storočia. Umelci bravúrne zvládli prechod výtvarného umenia do abstrakcie a expresívnosti znázorňujúc slovenské námety.

Umenie tak ako móda nie je tvorené pre svoj účel, ale aby potešilo. Kolektív Alain Delon Vás srdečne pozýva do Galérie Nedbalka, kde Vás zahreje pocit, že patríme do národa skutočných umelcov – ľudí, ktorí vynikajú svojim vkusom a schopnosťou vytvoriť niečo unikátne. Preto aj tím Alain Delon tvorí na Slovensku.

 

Čítajte žurnál Alain Delon; Autor: Juraj Šalapa – www.salapa.co

Páčil sa Vám článok?
Zdieľajte ho so svojimi známymi:
Email this to someoneShare on FacebookShare on LinkedInTweet about this on TwitterShare on Google+Pin on Pinterest